Поводом славе Града Требиња и Саборног храма – Светог преображења Господњег, одржана је свечана сједница Скупштине града којој су присуствовали представници друштвеног, политичког и вјерског живота те делегације које су стигле у наш град.
На сједници је приказан петнаестоминутни видео на коме су приказано све оно што је урађено у нашем граду у протеклих 365 дана, након чега је услиједило обраћање градоначелника Мирка Ћурића.
Ћурић је истакао да је преображење најпозванији дан у години да се донесу нове одлуке које ће нас, првенствено, преобразити на боље и које ће трасирати будућа размишљања и дјелања, а која ће омогућити да наша дјеца и унуци овдје стварају своју будућност.
“Као што се од Светог преображења преображавају и гора и вода, тако нека се преобразимо и ми као људи, али и наш град – да буде још развијени, препознатљивији, али и да постанемо свјесни богатства које имамо самом чињеницом да живимо у земљи Светог Саве, са климом која се само може пожељети и окружени овом прелијепом природом коју треба посебно да чувамо”, навео је Ћурић.
Он је истакао да његова и визија његових сарадника да Требиње остане град отворених могућности, гдје свако од наших суграђана може да искаже свој пуни потенцијал.
“Зато је и те како важно да својим идејама и сугестијама, а зашто не и критикама, учествујете у стварању још љепшег Требиња. Често је немогуће да надлежни уоче све проблеме, али у сарадњи са грађанима заједно их можемо ријешити и то је велики успјех у коме радимо сви заједно. То је најбољи рецепт за успјех и задовољство, али и подстрек који свима нама даје додатни мотив”, поручио је Ћурић.
Према Ћурићевим ријечима, Свето преображење Господње је најсвечанији дан у Требињу и то не без разлога.
“Требињци и они које воле овај град данас су гдје друго него у свом милом Требињу, које битише вијековима и поносно носи своју богату историју. Данас су пред цијелим свијетом, па тако и пред нама на Балкану, бројни изазови, али је зато важно да будемо сложни, да поштујемо једни друге и да се међусобно помажемо. Само на тај начин можемо да опстанемо као људи у овим нимало лаким временима.
Од нас се тражи да будемо, прије свега и изнад свега, управо људи, да цијенимо и волимо своју отаџбину, али и да свима другима пружимо руку. Овај град се посебно истиче као мјесто склада, суживота свих људи без обзира на вјеру и нацију. Највеће богатство Требиња су његови грађани и то увијек и свугдје са поносом истичем. Они су оно због чега овај град живи 365 дана у години и што се у њега сви радо враћају”, закључио је Ћурић.
Свћенаој сједници је претходилополагање цвијећа на Споменик браниоцима Требиња од 1991. до 1996. године.