За Требиње можемо да кажемо да је град спорта, што се види из чињенице да у Требињу егзистира 43 регистрована клуба, са око тридесетак спортских дисциплина и око 2.000 активних спортиста до 18 година.
Велики број клубова и активних спортиста омогућили су постизање добрих резултата. Треба истаћи да је Град Требиње имао учесника на Олимпијским играма у Лондону 2012. године, а можемо се похвалити и чињеницом да је у олимпијском спорту имао и европског универзитетског првака. Требињски спортисти су у наш град донијели више медаља свјетских и балканских првенстава. Град Требиње афирмише и подржава и спорт особа са инвалидитетом.
Средства за редовну активност спортских клубова планирају се у буџету Града, а њихова расподјела се врши према дефинисаним критеријумима. Дјелатност спорта у граду Требињу уређена је сљедећим актима: Правилник о условима и критеријима за финансирање програма развоја спорта у граду Требиње („Сл.гласник општине Требиње“, број 04/10 и 07/10) и Правилник о категоризацији спортова и спортских организација у граду Требиње („Сл.гласник општине Требиње“, број 03/10“).
У спортске објекте се улажу значајна средства тако да град располаже са 7 спортских дворана, 1 салу за борилачке спортове, 3 терена за фудбал, 7 терена за мали фудбал, 10 терена за кошарку, 10 терена за баскет, 7 рукометних терена, 4 одбојкашка терена, 6 тениских терена, 2 отворена базена и два затворена, стрељаном и атлетском стазом.
Спортски комплекс са затвореним базеном, два фудбалска терена, теренима за тенис, кошарку и одбојку и савремено опремљењном теретаном налази се и у Граду сунца надомак Требиња, гдје бројне спортске екипе обављају своје припреме.
Град Требиње је основао Јавну установу „Требињеспорт“ чији су основни задаци газдовање и одржавање спортских објеката, те Спортско друштво „Леотар“ које кровна организација за све клубове са префиксом „Леотар“.