Za Trebinje možemo da kažemo da je grad sporta, što se vidi iz činjenice da u Trebinju egzistira 58 registrovanih klubova, sa oko tridesetak sportskih disciplina i oko 2.500 aktivnih sportista do 18 godina.
Veliki broj klubova i aktivnih sportista omogućili su postizanje dobrih rezultata. Treba istaći da je Grad Trebinje imao učesnika na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine, a možemo se pohvaliti i činjenicom da je u olimpijskom sportu imao i evropskog univerzitetskog prvaka. Trebinjski sportisti su u naš grad donijeli više medalja svjetskih i balkanskih prvenstava. Grad Trebinje afirmiše i podržava i sport osoba sa invaliditetom.
Sredstva za redovnu aktivnost sportskih klubova planiraju se u budžetu Grada, a njihova raspodjela se vrši prema definisanim kriterijumima. Djelatnost sporta u gradu Trebinju uređena je sljedećim aktima: Pravilnik o uslovima i kriterijima za finansiranje programa razvoja sporta u gradu Trebinje („Sl.glasnik opštine Trebinje“, broj 04/10 i 07/10) i Pravilnik o kategorizaciji sportova i sportskih organizacija u gradu Trebinje („Sl.glasnik opštine Trebinje“, broj 03/10“).
U sportske objekte se ulažu značajna sredstva tako da grad raspolaže sa sedam sportskih dvorana, jednom salom za borilačke sportove, tri terena za fudbal, sedam terena za mali fudbal, deset terena za košarku, deset terena za basket, sedam rukometnih terena, četiri odbojkaška terena, šest teniskih terena, po dva otvorena i zatvorena bazena, streljanom i atletskom stazom.
Sportski kompleks sa zatvorenim bazenom, dva fudbalska terena, terenima za tenis, košarku i odbojku i savremeno opremljenjnom teretanom nalazi se i u Gradu sunca nadomak Trebinja, gdje brojne sportske ekipe obavljaju svoje pripreme.
Grad Trebinje je osnovao Javnu ustanovu „Trebinjesport“ čiji su osnovni zadaci gazdovanje i održavanje sportskih objekata, te Sportsko društvo “Leotar” koje krovna organizacija za sve klubove sa prefiksom “Leotar”. Gradskim bazenima gazduje Javna ustanova “Bazeni”.