09.06.2025.
„Wine Fine“ festival Trebinje: Unapređenje kroz regionalnu saradnju i razmjenu iskustava

U okviru saradnje zasnovane na Sporazumu između Grada Trebinja, Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam AP Vojvodine i Udruženja vinara Srem – Fruška gora, organizacioni tim trebinjskog Wine Fine festivala boravio je u radnoj posjeti Novom Sadu i Beogradu.

Delegacija je prisustvovala prestižnom 4. Festivalu Grašca u Novom Sadu, gdje su u posebnom promotivnom segmentu festivala predstavljena vina od žilavke, autohtone hercegovačke sorte grožđa, iz vinarija sa područja Trebinja.

Ovo učešće rezultat je zajedničke inicijative za promociju autentičnih sorti vina iz regiona.

Tokom posjete Beogradu, organizacioni tim Wine Fine festivala obišao je i Wine Garden, jedan od najznačajnijih vinskih događaja u regiji koji se već 7. put održava u sjajnom ambijentu Botaničke bašte Jevremovac.

Ova aktivnost bila je prilika za jačanje postojećih veza, kao i za uspostavljanje novih partnerstava u cilju unapređenja Wine Fine festivala u Trebinju.

„Važno je istaći da je ova studijska posjeta Novom Sadu i Beogradu dio projekta koji Grad Trebinje provodi u saradnji sa švajcarskom organizacijom Karitas (CARITAS), a koja za cilj ima jačanje kapaciteta u sektorima turizma i poljoprivrede. Ove posjete su izuzetno važne za dalji razvoj Wine Fine festivala, ali i vinarstva i vinogradarstva u Hercegovini generalno. Želimo da Trebinje bude prepoznatljivo kao vinska destinacija koja okuplja najbolje iz regiona i spaja kulturu, gastronomiju i turizam“, poručuju iz organizacionog tima.

Naredni Wine Fine festival zakazan je za 2. maj 2026. godine, uz najavu učešća eminentnih vinarija i destilerija iz regiona i prateće sadržaje koji će obogatiti turističku ponudu Trebinja.