Kolona od više od stotinu automobila prodefilovala je kroz sva trebinjska naselja i gradskim ulicama, na koji način su brojni Trebinjci, kojim su se i ove, kao i nekoliko prethodnih godina, pridružili i stanovnici brojnih crnogorskih gradova, proslavili 9. januar, Dan Republike Srpske.
Čestitajući svim građanima Republike Srpske ovaj veliki praznik, zamjenik gradonačelnika Trebinja Dražen Bošković rekao je da je izuzetno važno da se u Trebinju obilježava Dan republike, svečanim defileom automobila.
Na ovaj način pokazujemo slogu i jedinstvo srpskog naroda i treba kroz ovakvu organizaciju da upućujemo na još snažnije jedinstvo srpskog naroda. Važno je da na ovaj način iskazujemo značaj institucija Republike Srpske koje su kontinuirano pod pritiscima”, rekao je Bošković.

On je izrazio nadu da će u budućnosti biti sve veći broj onih koji će se odazivati na svečani defile, kao i druge događaje koji se organizuju povodom Dana Republike Srpske.
“To nam je garancija opstanka, čuvanja identiteta srpskog naroda, slobode srpskog naroda na ovim prostorima i ono što je krilatica za ovu godinu “Da bude vječno ognjište i Republika Srpska”, rekao je Bošković.
Predsjednik Predsjedništva gradske Boračke organizacije Vlado Berak rekao je da je ovaj Dan dan rođenja Republike Srpske.
“Svaki patriota u Republici Srpskoj treba da proslavlja i obilježava ovaj Dan. Na današnji dan je stvorena Republika Srpska, a očuvana je sa mnogim životima, krvlju, dijelovima tijela, neprospavanim noćima i to moramo da prenesemo na pokoljenja da se ovo nikad ne zaboravi”, rekao je Berak.
