06.06.2025.
Градоначелник Требиња отворио 6. Mеђународни симпозијум металургије и инжењерства материјала

У Требињу је јуче почео 6. Међународни симпозијум металургије и инжењерства материјала, у организацији Савеза инжењера металургије Србије, у сарадњи са високообразовним институцијама из Републике Српске, БиХ, Хрватске, Словеније и Црне Горе.

На вишедневном симпозијуму дискутоваће се о најновијим истраживањима у области металургије и материјала, заштите животне средине и екологије и све са циљем да се научна заједница упозна са новим достигнућима у овој научној области.

Пригодним ријечима добродошлице, учеснике симпозијума је поздравио градоначелник Требиња Мирко Ћурић.

“Захваљујем се свим гостима који су дошли у Требиње. Наш град је познат по дугогодишњој традицији металне производње, као и извоза метала у цијели свијет. Ово је прилика да стручњаци размијене искуства и информације о научним постигнућима у овој области, али и нама да се информишемо о новим технологијама у примјени”, рекао је Ћурић.

Симпозијум окупља еминентне истраживаче и научнике из земаља Југоисточне Европе, а као и до сада предавачи су етаблирани професори из ове области.

Научни скуп се завршава 7. јуна.